Dezynsekcja ferm
Avitech Service to firma, która uzdrowiła niejedną fermę. Od kiedy rozpoczęliśmy działalność w 2012 roku, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów. Dzięki odpowiedniemu zapleczu chemicznemu jesteśmy w stanie oferować dezynfekcję ferm, w ramach której podejmujemy się skutecznej walki z wieloma szkodnikami. Zajmujemy się zwalczaniem pleśniakowca lśniącego, a także trojszyka i ptaszyńca. Co istotne, nie należymy do grona osób, które starają się znaleźć uniwersalną metodę walki z wieloma szkodnikami. Każde zlecenie to dla nas odrębny przypadek, do którego musimy podejść tak samo poważnie. Dezynsekcja to wbrew pozorom odpowiedzialne zadanie – musimy używać nie tylko skutecznym środków, ale także takich, które nie będą szkodzić ptakom.
Jak przebiega dezynsekcja ferm?
Proces dezynsekcji ferm rozpoczyna się od inspekcji obiektów hodowlanych. Nasi specjaliści przeprowadzają dokładny przegląd, aby zidentyfikować szkodniki i ocenić stopień ich inwazji. Na podstawie wyników dobieramy odpowiednie metody walki z problemem. Następnie rozpoczynamy zlecenie od dokładnego posprzątania i oczyszczenia obiektów hodowlanych.
Następnie na powierzchnie i w szczeliny w murach oraz podłogach stosuje się specjalne preparaty chemiczne, które skutecznie zwalczają szkodniki. Zazwyczaj wykorzystujemy preparaty w postaci aerozoli lub roztworów, które aplikujemy za pomocą specjalnych urządzeń. To substancje do użytku profesjonalnego, dlatego nie zalecamy przeprowadzania samodzielnych prac dezynfekcyjnych czy deratyzacji ferm i obiektów hodowlanych. Przestrzeganie okresów karencji jest ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo dla zdrowia ptaków i ludzi pracujących na danej fermie.
Po przeprowadzeniu dezynsekcji nasi specjaliści przeprowadzają kontrolę i przegląd obiektu hodowlanego, aby upewnić się, że szkodniki zostały skutecznie zwalczone i że nie ma zagrożeń dla zwierząt i ludzi.
Zwalczanie pleśniakowca
Głównym celem dezynsekcji jest niszczenie owadów i roztoczy, które mają największy wpływ na rozwój chorób u ptaków. Przede wszystkim zajmujemy się zwalczaniem pleśniakowca lśniącego metodą chemiczną lub fizyczną. Pierwsza z nich bazuje na wykorzystaniu środków chemicznych, czyli tzw. insektycydów o działaniu owadobójczym, druga z kolei cechuje się użyciem temperatury lub promieniowania. Nasi specjaliści sięgają także po trzecią grupę technik, jakimi są fumigacja, zadymianie, oprysk, stosowanie specjalnego aerozolu lub płytek owadobójczych. Najczęściej jednak stosują opracowaną przez Nas metodę zwalczania pleśniakowca w postaci oprysku innowacyjnym preparatem przeciwlarwalnym. Metoda ta od lat działa z ogromną skutecznością. Szeroki wybór pozwala nam dostosować idealne rozwiązanie do danej sytuacji – fermy drobiu różnią się bowiem od siebie pod wieloma względami, a najważniejsze jest dokładne poznanie potrzeb danego środowiska.
Dezynsekcja obiektów hodowlanych
Dezynsekcja obiektów hodowlanych to proces zwalczania szkodników, takich jak owady i gryzonie, w obiektach, w których są hodowane zwierzęta. Szczególnie ważna jest dezynsekcja na fermach drobiu, ponieważ szkodniki te mogą powodować wiele chorób. Skutkiem tego są duże przestoje i straty finansowe, na które większość ferm nie może sobie pozwolić. Warto zawczasu pomyśleć o systematycznych usługach dezynsekcyjnych, deratyzacyjnych i dezynfekcyjnych ferm i ustalić z naszą firmą szczegóły współpracy.
Prewencja i profilaktyka dezynsekcyjna na fermach drobiu
Zachęcamy do prewencji i profilaktyki dezynsekcyjnej na fermach drobiu – niezwykle istotne jest bowiem utrzymanie odpowiednich warunków zoohigienicznych. Dezynsekcja niszczy insekty, które roznoszą wegetatywne formy drobnoustrojów poprzez odkażanie wstępne, oczyszczanie mechaniczne i dezynsekcję właściwą. Na koniec nasi fachowcy kontrolują przebieg prac i ustalają kolejny termin wizyt. Prewencja i profilaktyka dezynsekcyjna na fermach drobiu to ważne działania mające na celu minimalizowanie ryzyka inwazji szkodników i chorób z nimi związanych.