Zwalczanie kokcydiozy w stadach drobiu – dezinwazja

Walka z zagrożeniem w fermie drobiu

Rzetelnie przeprowadzona dezynsekcja czy profesjonalna dezynfekcja czasem nie wystarczy do tego, aby ferma drobiu była w pełni bezpieczna. Avitech w ramach kompleksowych usług bioasekuracji zajmuje się także deinwazją, czyli między innymi zwalczaniem kokcydiozy i wielu innych pasożytów, które są tylko problemem wśród hodowców drobiu.

Kokcydioza – co to?

Osoby, które dopiero rozpoczynają hodowlę fermy drobiu, być może miały jeszcze szczęście nie spotkać się z kokcydiozą. Z jednej strony powinni się cieszyć, ale z drugiej strony muszą wiedzieć, jakie działania kryją się pod terminem „zwalczanie kokcydiozy”. Jest to choroba pasożytnicza, którą wywołują u kur pierwotniaki rodzaju Eimeriaspp. Warto w tym miejscu podkreślić, że szczególną ostrożność powinni zachować Ci właściciele fermy drobiu, którzy decydują się na zakup piskląt jednodniowych  i utrzymanie ich na ściółce w systemie wielkotowarowym, narażając się na straty z kilku powodów. Avitech oferuje kompleksową pomoc w zwalczaniu tego typu pasożytów. Dzięki pracy w zakresie bioasekuracji w wielu miejscach, poszerzyliśmy swoją wiedzę i uskuteczniliśmy formy walki z danymi zarazkami.

Oferta

Zachęcamy do sprawdzenia pozostałej części oferty dotyczącej bioasekuracji. Jesteśmy przekonani, że profesjonalne podejście do wykonywanych zadań spotka się z Państwa zadowoleniem. Udało nam się już pomóc niejednemu właścicielowi fermy drobiu.